80 jaar Vrijheid Bevrijdingstocht
Viering van 80 jaar vrijheid. Canadese militairen speelden een belangrijke rol bij de bevrijding van Nederland. In 2025 is dit precies 80 jaar geleden. De meest bekende bevrijdingsroute is die vanuit Groningen, min of meer rechtstreeks naar Delfzijl. Minder bekend is de Canadian Trail vanuit Winschoten, waarbij de bevrijders via onder andere Scheemda, Wagenborgen, Nieuwolda, Woldendorp, Fiemel, Termunten, Termunterzijl en Farmsum naar Delfzijl trokken. In het weekend van 3 en 4 mei 2025, treden we in de voetsporen van deze bevrijders. Waarbij onderweg kennis gemaakt kan worden met bekende en minder bekende verhalen in de dorpen en langs de route.
Op de kaart
Eén van de hoogtepunten van de Bevrijdingstocht 2025 in het teken van 80 jaar vrijheid is op zondag 4 mei Bezoekerscentrum Dollard in combinatie met Batterij Fiemel. Op deze plek zijn de sporen van de oorlog nog heel goed zichtbaar. Batterij Fiemel maakt onderdeel uit van de Atlantikwall. De Atlantikwall is een meer dan 5000 kilometer lange verdedigingslinie langs de westkust van Europa. Bovenop de bunker pronkt een replica van het luchtafweergeschut, zoals dat in de oorlog door de Duitsers gebruikt werd.
Het terrein van de bunkers is geopend van zonsopgang tot zonsondergang. Honden zijn in deze omgeving helaas niet toegestaan.
Combineer je bezoek met Bezoekerscentrum Dollard, een uitgangspunt voor vogelkijkhutten, wandelroutes en nog veel meer.
Meer informatie over de Bevrijdingstocht 2025 Groningen