Bijeenkomst Actieplan Weidevogels

Sinds 2018 werken boeren en natuurorganisaties in Groningen samen aan het beschermen van weidevogels. Met het Actieplan Weidevogels als leidraad wordt onderzoek gedaan, leefgebied hersteld en is er intensieve samenwerking met boeren, natuurbeschermers en vrijwilligers. Die gezamenlijke inzet is essentieel om het tij te keren.

vr 24 april 2026 08:30 - 12:00
Bezoekerscentrum Reitdiep Wolddijk 103, Groningen
Honden niet toegestaan
Op de kaart

Sinds 2018 werken boeren en natuurorganisaties in Groningen samen om het tij van de weidevogels te keren. Met Actieplan Weidevogels Groningen als leidraad worden onderzoeken gedaan, habitats hersteld en nauw samengewerkt met boeren, natuurbeschermers en vrijwilligers. Alleen samen kunnen we weidevogels in Groningen beschermen.

Graag blikken we met jullie terug op acht jaar Actieplan Weidevogels. Wat hebben onze inspanningen opgeleverd? En wat kan beter? Op vrijdag 24 april organiseren BoerenNatuur Groningen West en Het Groninger Landschap de bijeenkomst Actieplan Weidevogels in Bezoekerscentrum Reitdiep. Tijdens deze ochtend delen we de resultaten van het Actieplan en werpen we samen een blik op de toekomst van de weidevogels in Groningen.

Programma
Vanaf half 9 staat de koffie en thee klaar in Bezoekerscentrum Reitdiep. Om 9 uur trapt André van Schaik samen met Marco Glastra, Freek Nieuwenhuis en Leon Wenneger de bijeenkomst Actieplan Weidevogels Groningen af met een welkomstwoord. Rond half 10 blikt Jaap van Gorkum terug op bijna negen jaar Actieplan Weidevogels Groningen. Wat heeft het ons én de weidevogels opgeleverd. Na een korte pauze neemt Bob Jonge Poerink het woord over met een presentatie over het predatieonderzoek en de resultaten daarvan. Bert Dijkstra sluit het plenaire deel af met een presentatie over de toekomst en zal onder andere de vraag beantwoorden: ‘Hoe realiseren we een groeiende weidevogelpopulatie in Groningen?’ Na afloop is er de gelegenheid om weidevogels rond het bezoekerscentrum te bekijken.

Indeling bijeenkomst Actieplan Weidevogels Groningen
8.30 uur inloop
9.00 uur welkomstwoord door André van Schaik
9.30 uur Jaap van Gorkum, BoerenNatuur Groningen West
10.15 uur pauze
10.45 uur Bob Jonge Poerink, Ecosensys
11.30 uur Bert Dijkstra, Het Groninger Landschap
12.15 uur einde plenaire deel, gelegenheid om weidevogels in de Koningslaagte te bekijken

Meld je aan voor deze activiteit

Kosten

Prijs voor Beschermers

Volwassene Gratis
Kind tot 12 jaar Gratis

Prijs voor niet-Beschermers

Volwassene Gratis
Kind tot 12 jaar Gratis
Datum
* Nog 36 plekken beschikbaar

Als je je inschrijft voor een activiteit, dan ga je akkoord met onze activiteitenvoorwaarden