Culturele struinwandeling over het Bourtangerveld

Stap het landschap van vroeger in

zo 25 oktober 2026 13:30 - 16:00
Bourtangerveld W. Lodewijkstraat 33 Bourtange
Honden niet toegestaan
Op de kaart

Hoe zag het Bourtangerveld eruit voordat het landschap werd zoals je het nu kent? Ga mee op ontdekkingstocht en luister naar de verhalen over het ontstaan van dit bijzondere gebied. Je ontdekt waar de naam Bourtangerveld vandaan komt en hoe het landschap door de eeuwen heen veranderde.

Kijk onderweg goed om je heen. Ook in het najaar valt er nog van alles te ontdekken tussen het gras en de heide: kleine en grote planten die samen het karakter van het veld bepalen. En wie weet kom je oog in oog te staan met de Konikpaarden, de huidige bewoners van het gebied.

Een wandeling vol verhalen, natuur en verrassende ontdekkingen. Ga mee en kijk met andere ogen naar het Bourtangerveld.

Meld je aan voor deze activiteit

Deelname-informatie

  • Start: Museum Terra Mora, Bisschopsweg 1, in de Vesting Bourtange.
  • Parkeer op de grote parkeerplaats aan de Willem Lodewijkstraat 33 en loop via het marktplein naar de Bisschopsweg. Terra Mora ligt aan je linkerhand.
  • Let op: het bezoekerscentrum bij de parkeerplaats is niet de startplek.
  • Trek stevige schoenen aan die passen bij het weer en de omstandigheden.

Kosten

Prijs voor Beschermers

Volwassene € 3,00
Kind tot 12 jaar Gratis

Prijs voor niet-Beschermers

Volwassene € 6,00
Kind tot 12 jaar Gratis
Datum
* Nog 20 plekken beschikbaar

Als je je inschrijft voor een activiteit, dan ga je akkoord met onze activiteitenvoorwaarden