Beschermen leefgebied beschermde diersoorten.
Vaarexcursie beverburchten in de ochtendschemering
"Zo dichtbij kom je anders nooit" , dus vaar bij het krieken van de dag met de Raidomp door het Hunzedal voor een ultieme natuurbeleving op het water.
Op de kaart
Je gaat beverburchten kijken met de Raidomp, onze fluisterboot. Ze zien er soms uit als een bult slordig opgestapeld hout, maar ze zitten heel ingenieus in elkaar. En altijd aan de waterkant. Sommige zijn een paar meter in doorsnee en bijna manshoog, andere zijn een stuk kleiner. Toch zitten er hele beverfamilies in; vader, moeder en een paar jongen.
In het Hunzedal bevinden zich zo’n tien bewoonde beverburchten, en vanaf de Raidomp kan je er eigenlijk heel dichtbij komen. Bevers houden zich overdag lekker gedeisd in hun burcht, maar in de vroege ochtend trekken ze erop uit voor onderhoud aan hun ‘blokhut’, en natuurlijk ook om te foerageren. We kunnen niets beloven, maar in de (ochtend)schemering heb je vanaf het water de grootste kans om de bever te spotten. En zo, bij het krieken van de dag, krijg je ook nog een heleboel andere natuurbelevingen mee. Beverexpert Cindy de Jonge is onze gids.
Meld je aan voor deze activiteit
Deelname-informatie
- Neem je verrekijker mee en doe zo nodig wind- en waterdichte kleding aan.
- Ochtendtocht op het water, dus fris. Trek extra warme kleren aan.
- Bij slecht weer kan de tocht afgelast worden. Geef bij het aanmelden je telefoonnummer door zodat we je kunnen bereiken voor last minute wijzigingen.
- Ouders/verzorgers zijn altijd verantwoordelijk voor hun kinderen.
Kosten
Prijs voor Beschermers
Prijs voor niet-Beschermers

