Herfsttips – wandelingen en activiteiten

De herfst is weer aangebroken. De bladeren veranderen van kleur en dwarrelen van de bomen. Ook al laat de zon zich minder vaak zien, dit seizoen nodigt uit tot stevige wandelingen en andere herfstactiviteiten. Trek daarom je jas aan, ga naar buiten en beleef de herfst!

Ook in de herfst is Groningen prachtig! Daarom hebben we 5 herfstactiviteiten voor je op een rijtje gezet. Ga op zoek naar paddenstoelen, spot vogels of word creatief met herfstmaterialen. Welke activiteit kies jij?

5 herfsttips van het Groninger Landschap

1. Wandeling Landgoed Ennemaborg

Wil je op eigen houtje op pad? Kies dan voor de wandelroute over Landgoed Ennemaborg. Deze voert door de parktuin, een donker bos en langs een open veld. Op het landgoed in Midwolda komen natuur en erfgoed op spectaculaire wijze samen – de eeuwenoude borg, het natuurbos, de kerkuil in de werkschuur en het Bezoekerscentrum in het Koetshuis. 

Wandel over bruggetjes, ga door klaphekjes en geniet van de herfstkleuren. Ga je in het weekend? Begin of eindig je wandeling dan in het bezoekerscentrum. Dit oude koetshuis is een sfeervolle ontmoetingsplek voor jong en oud. Geniet bijvoorbeeld bij de knisperende open haard van een drankje met iets lekkers.

2. Paddenstoelenwandeling Coendersborg

Wil je meer weten over al die verschillende paddenstoelen? Trek je laarzen aan en ga mee op excursie in het Coendersbos.

Gidsen nemen je mee het bos in om paddenstoelen te zoeken. Tijdens een wandeling van ongeveer 5 km kom je verschillende paddenstoelen tegen, groot en klein, dik en dun. Onderweg vertellen de gidsen van alles over paddenstoelen en delen ze andere interessante natuurweetjes.

Wanneer? Zondag 2 november 2025, 13:30 – 16:00 uur

Waar? Landgoed Coendersborg, Oudeweg 15, Nuis

Kosten? Beschermers € 3,00, niet-Beschermers € 6,00, kinderen tot 12 jaar gratis

3. Herfstdoemiddag Reitdiep

Voor jong en oud is er van alles te doen rondom het thema herfst. Ga aan de slag met het uithollen van pompoenen of gebruik allerlei herfstmaterialen zoals kastanjes, dennenappels en gekleurde bladeren om de mooiste creaties te knutselen. Laat je fantasie de vrije loop!

De toegang is gratis, de pompoenen zijn zolang de voorraad strekt, verkrijgbaar tegen een vergoeding. Neem je vrienden, familie of buren mee en kom samen genieten van een gezellige middag vol creativiteit en herfstplezier.

Wanneer? Zaterdag 25 oktober 2025, 14:00 – 16:00 uur

Waar? Bezoekerscentrum Reitdiep, Wolddijk 103, Groningen

Kosten? Gratis

4. Najaarswandeling Westerbroekstermadepolder

Ben je geïnteresseerd in vogels? Kies dan voor deze activiteit. Het is lekker doorstappen tijdens deze wandeling rondom de Westerbroekstermadepolder. Gidsen vertellen over het gebied en met een beetje geluk zie je een buizerd, een kiekendief of zelfs een zeearend overvliegen. De 10 km lange route gaat deels over een modderige grasdijk. Dus trek je laarzen of stevige, waterdichte schoenen aan. En vergeet je verrekijker niet!

Wanneer? Zondag 05 oktober 2025, 16:00 – 19:00 uur

Waar? Het startpunt is het fietstunneltje aan de Waterhuizerweg (parallel aan de Dr. Ebelsweg), aan het begin van het Polderpad richting Hoogezand, fietsknooppunt 78, Haren.

Kosten? Beschermers € 3,00, niet-Beschermers € 6,00, kinderen tot 12 jaar gratis

5. Wandeling Bourtange

Zin in een wandeling door een cultuurlandschap? Bourtange en directe omgeving ademen een roemruchte historie. Wallen, een gracht en een open moerasgebied daaromheen: een uitgelezen plek om Spaanse en Duitse aanvallen succesvol af te slaan! In de loop der eeuwen veranderde het langzaam in een landbouwdorp. Maar in de 20ste eeuw werden Bourtange en het omringende landschap teruggebracht in originele staat.

De wandeling voert langs een groot en open moerassig terrein. Je loopt door een bijzonder cultuurlandschap dat ruimte biedt aan een veelsoortige flora en fauna. Op verschillende plaatsen zie je hoe de mens gedurende vele eeuwen aan dit land heeft gesleuteld. Het is een gevarieerd terrein dat begraasd wordt door runderen en Konikpaarden. De wandeling is ongeveer 6 kilometer lang.

Ben je nog niet uitgewaaid?

Bekijk nog meer activiteiten van Het Groninger Landschap.

Samen houden we Groningen mooi

Groningen is prachtig! Wij blijven ons inzetten voor het behoud en de bescherming van natuur in Groningen, zodat dieren een thuis hebben en mensen van natuur kunnen genieten. Dit kunnen we niet alleen. Ook jouw steun is hard nodig. Word daarom Beschermer en maak voor maar € 3,00 per maand het verschil voor de natuur bij jou in de buurt.