Ontdek het Reitdiepgebied aan boord van de historische garnalenkotter ZK4

Het Visserijmuseum in Zoutkamp, Museum aan de A in Groningen en Het Groninger Landschap organiseren van juni t/m september weer de Beurtvaart over het Reitdiep waarin cultuur, historie en natuur worden gecombineerd.

Aan boord van de meer dan honderd jaar oude garnalenkotter ZK4 Albatros maken de passagiers kennis met het Reitdiepgebied dat tot de oudste cultuurlandschappen van Europa behoort. Niet voor niets was dit unieke gebied vaak onderwerp in de schilderijen van het Groninger kunstenaarscollectief De Ploeg. Op zaterdag vaart de ZK4 van Zoutkamp naar Groningen, op zondag van Groningen naar Zoutkamp. Een taxi brengt je terug naar de opstapplaats. De tocht kost inclusief koffie/thee, lunch en taxi € 90 per persoon, klik hier om je aan te melden.

Het unieke Reitdiepgebied

Tijdens de vaart op de historische garnalenkotter brengt een bevlogen gids van Het Groninger Landschap de verhalen van het unieke Reitdiepgebied tot leven. Bij Garnwerd aan Zee met terras aan het idyllische Reitdiep staat ’s middags een smakelijke lunch klaar. Voorafgaand of na de lunch leidt een wandeling door het historisch dorpshart je langs de vele monumenten van het schilderachtige wierdedorp.

Museumbezoek

Voorafgaand of na de tocht kun je een bezoek aan het Visserijmuseum in Zoutkamp brengen.

Vaarschema            

Zaterdag van Zoutkamp naar GroningenZondag van Groningen naar Zoutkamp
Ontvangst 8.45 uur – terug in Zoutkamp om 17.15 uurOntvangst 9.30 uur – terug in Groningen om 17.45 uur
Zaterdag 6 juniZondag 7 juni
Zaterdag 27 juniZondag 28 juni
Zaterdag 18 juliZondag 19 juli
Zaterdag 15 augustusZondag 16 augustus
Zaterdag 29 augustusZondag 30 augustus
Zaterdag 12 septemberZondag 13 september

Prijs en aanmelden

De tocht kost inclusief koffie/thee, lunch en taxi € 90 per persoon. Beschermers van Het Groninger Landschap en Vrienden van Museum aan de A krijgen € 10 korting. Goed om te weten: de ZK4 is niet overdekt.