Fietsronde door de Oude Veenkoloniën vanuit Hoogezand naar het Zuidlaardermeer

Van de rechtlijnigheid van het oude landschap naar de diversiteit van nieuwe natuur

zo 20 juli 2025 14:00 - 17:00
Vredekerk Hoogezand Van der Duyn van Maasdamweg 216, 9602 VT Hoogezand
27 km
Honden niet toegestaan
Op de kaart

De Groninger veenkoloniën zijn uniek in Europa. Tot de 17e eeuw een vrijwel onbewoond moeras, herbergde dit landschap wel een onvoorstelbaar grote economische rijkdom: turf. Door grootschalige winning van deze brandstof ontstond in de loop van eeuwen een compleet nieuw landschap, met vooral heel veel lange kanalen.

Via het beschermd dorpsgezicht Kiel-Windeweer fiets je mee langs de Toekomst in Nieuw-Compagnie naar de Leinwijk. De route leidt door Meerwijck naar de kijkwand in de Kropswolderbuitenpolder, vervolgens langs korenmolen ‘De Hoop’ en tenslotte via het Gorechtpark weer terug.

Onderweg vertellen we over de turfwinning, de vaarwegen en de aardappelmeelfabrieken uit het verleden, de rol van het Zuidlaardermeer en uiteraard over de natuurontwikkeling in dit gebied.

Meld je aan voor deze activiteit

Deelname-informatie

De tocht is ca. 20 km lang en gaat grotendeels over verharde fietspaden. Neem je verrekijker mee. Iedere deelnemer is verantwoordelijk voor zijn eigen veiligheid, we gaan ervan uit dat je fiets in een goede staat is. Noteer bij aanmelding je telefoonnummer zodat we je kunnen informeren bij last-minute wijzigingen.

Kosten

Prijs voor beschermers

Volwassene Gratis
Kind tot 12 jaar Gratis

Prijs voor niet-beschermers

Volwassene Gratis
Kind tot 12 jaar Gratis
Datum
* Nog 20 plekken beschikbaar